Lista Câștigătorilor La Olimpiada Instituțională La Educație Plastică și Tehnologică:

14 ani și mai puțin:

  • Educație plastică:

Locul I 

Nastas Valensia – ȘA ”V.Poleacov”

Locul II

Duja Jaclin – ȘA ”A.Stârcea”

Mențiune:

Pînzari Alexandra – CRCT ”Artico”

  • Educație tehnologică:

Bihovscaia Iulia – CRCT ”Artico”

____________________________________

Clasa IX:

  • Educație plastică:

Locul I

Furtună Olivia – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

Locul II

Hangan Elena – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

Locul III

Ursu Valentina – ȘA ”V.Poleacov”

Caprian Nicolae – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

Mențiune

Jangă Alexandru – CRCT ”Artico”

  • Educație tehnologică:

Locul I

Corman Marionela – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

Locul II

Buga Viorica – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

Locul III

Stroici Gabriela – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

____________________________________

Clasa X:

  • Educație plastică:

Locul I

Cazacu Irina – LTPA ”M.Berezovschi”

Procopișina Diana – ȘAP ”A.Șciusev”

Locul II

Golovco Anghelina – ȘAP Bălți

Locul III

Oprea Alina – LTPA ”Doina și Ion Aldea Teodorovici”

Mențiune

Peretochina Irina – ȘAP ”A.Șciusev”

____________________________________

Clasa XI:

  • Educație plastică:

Locul I

Dolinsckii Vladislav – LT ”Dacia”

Sanduța Ariadna – ȘAP Bălți

Locul II

Anghel Irina – LTPA ”M.Berezovschi”

Locul III

Urizica Patricia – ȘAP ”A.Șciusev”

Mențiune

Efros Adelina – LT ”Spiru Haret”

Sedlețchi Xenia – LT ”M.Grecu”

Moraru Mihaela – ȘAP ”A.Stârcea”

Anghel Ana – LTPA ”M.Berezovschi”

Vetreniuc Anastasia – ȘAP Bălți

  • Educație tehnologică

Locul II

Mereuță Andi – LTPA ”Doina și Ion Aldea Teodorovici”

Locul III

Nastase Cătălina – ȘA ”G.Enescu”

Mențiune

Perju Anastasia – Colegiul Tehnologic

____________________________________

Clasa XII:

  • Educație plastică:

Locul I

Cecalin Ecaterina – LTPA ”M.Berezovschi”

Onciu Mihail – LAAP ”I.Vieru”

Locul II

Mindrean Doina – LAAP ”I.Vieru”

Pelin Corina – LTPA ”Ion și Doina Aldea Teodorovici”

Locul III

Bantuș Tudor – LT ”A.Mateevici”

Bontea Radu – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

Nemțanu Daniela – LAAP ”I.Vieru”

Mențiune

Cebanu Sandală – LAAP ”I.Vieru”

Doni Maria – Liceul ”Gaudeamus”

Fostica Natalia – LAAP ”I.Vieru”

Zburlea Marinella – Liceul ”Pro-Succes”

Melniciuc Janna – ȘAP ”A.Șciusev”

  • Educație tehnologică

Locul I

Gladiniuc Izabella – LT ”M.Stratulat”, Boșcani, Criuleni

Locul II

Antoniuc Daniela – LTPA ”Doina și Ion Aldea Teodorovici”

 ____________________________________

Colegii:

  • Educație plastică

Locul I

Cotorobai Daniela – CEAP ”A.Plămădeală”

Bandalac Liviu – CE în Construcții

Ciumac Nicoleta – CE în Construcții

Grajdean Cristina – Burdianov Tatiana – CE în Construcții

Locul II

Topal Natalia – Colegiul ”I.Hașdeu” din Cahul

Țarelea Corina – CE în Construcții

Culicovschi Vladimir – CE în Construcții

Horobani Dragoș – CEAP ”A.Plămădeală”

Aculov Cloe – CE în Construcții

Țugulschii Daniel – CE în Construcții

Ceban Snejana – CE în Construcții

Drăgan Alexandrina – CE în Construcții

Brodesco Doina – CE în Construcții

Bordianov Tatiana – CE în Construcții

Locul III

Zarilo Uliana – CEAP ”A.Plămădeală”

Orlova Margareta  – CEAP ”A.Plămădeală”

Grajdean Cristina – CE în Construcții

Voloșin Octavian – CE în Construcții

Levința Valentina – CE în Construcții

Crețu Alina – CE în Construcții

Cogălniceanu Taisia – CE în Construcții

Bercaru Valeria – CE în Construcții

Mențiune

Antoni Dana – Colegiul ”Iulia Hașdeu” din Cahul

Tanasiev Dumitru – CE în Construcții

Mustață Sergiu – CE în Construcții

Coruiman Doina – CAP ”A.Plămădeală”

Suveica Diana – CE în Construcții

Beșliu Aliona – Colegiul ”Iulia Hașdeu” din Cahul

Cornici Daniela – CE în Construcții

Gaidașenco Artiom – Colegiul ”Iulia Hașdeu” din Cahul

Donici Daniel – Colegiul ”Iulia Hașdeu” din Cahul

Macarenco Lilia – CE în Construcții

Trâmbaci Grigore – CE în Construcții

Savin Mihai – CE în Construcții

Barbălată Ana – CE în Construcții

Ciornîi  Liliana – CE în Construcții

Musteață Sergiu – CE în Construcții

Ursu Diana – CE în Construcții

Mișanovschi Dan – CE în Construcții

Gîlea Daniela – CE în Construcții

Oprea Nicolai – CE în Construcții

  • Educație tehnologică

Locul I

Cravțov Camelia – Colegiul ”I.Hașdeu”, Soroca

Locul II

Pușcaș Iuliana – Colegiul de Arte ”N.Botgros”, Soroca

Uzun Natalia – Colegiul Tehnologic din Chișinău

Locul III

Carcea Elena – ȘAP ”N.Moisei”, Telenești

Niculița Alina – Colegiul ”I.Hașdeu”, Cahul

Mențiune

Crudu Diana – Colegiul ”Iulia Hașdeu” din Cahul

Cara Valentina – Colegiul Tehnologic

Vițelaru Anastasia – Colegiul Tehnologic

Guțu Dina – CA ”N.Botgros” din Soroca

Balan Anastasia – CA ”N.Botgros” din Soroca

Zaporojan Alexandru – CA ”N.Botgros” din Soroca

Radu Irina – CAP ”A.Plămădeală”