Olimpiada Instituțională 2022
la Arta Plastică și Educație Tehnologică

Lista câștigătorilor:

Categoria CLASA A-XII-A/COLEGIU ANUL IV

🔺 ARTA PLASTICĂ:
1) Locul I – Popovici Anastasia ( Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
2) Locul II – Cotorobai Ion (IP Centru de excelență în construcții),
3) Locul II – Bobuioc Daria (IPLT “D. Cantemir ”),
4) Locul III – Cerhean Xenia (IPLT “D. Cantemir ”),
5) Locul III – Papușin Roman (LTA “C. Sibirski”).
🔺 EDUCAȚIA TEHNOLOGICĂ:
1) Locul I – Malina Ana ( Colegiul Tehnologic Chișinău),
2) Locul II – Cojocaru Mihaela (Colegiul Tehnologic Chișinău),
3) Locul III – Pînzari Ionela (Școala raională de Arte Plastice, or. Șoldănești).

Categoria COLEGIU ANUL I-III

🔺 ARTA PLASTICĂ:
1) Locul I – Bunacalea Artur (IP Centru de excelență în construcții),
2) Locul II – Cebotari Daniel (IP Centru de excelență în construcții),
3) Locul II – Mihaela Manoli (IP Centru de excelență în construcții),
4) Locul III – Bulat Diana (IP Centru de excelență în construcții),
5) Locul III – Chirică Valeria (IP Centru de excelență în construcții),
6) Mențiune – Faureanu Ion (IP Centru de excelență în construcții),
7) Mențiune – Nicula Nicolae (IP Centru de excelență în construcții),
8)Mențiune – Onica Nina (IP Centru de excelență în construcții),
9) Mențiune – Renata Postolachi (IP Centru de excelență în construcții),
10) Mențiune – Scripnic Ana (IP Centru de excelență în construcții).
🔺 EDUCAȚIA TEHNOLOGICĂ:
1) Locul I – Ghermanova Corina (Colegiul Tehnologic Chișinău),
2) Locul II – Gogu Romina (Colegiul Tehnologic Chișinău),
3) Locul II – Platon Nicoleta (Colegiul Tehnologic Chișinău),
4) Locul III – Iordachi Felicia (Colegiul Tehnologic Chișinău),
5) Locul III – Saghin Grația (Colegiul Tehnologic Chișinău),
6) Mențiune – Meriuță Felicia (Colegiul Tehnologic Chișinău),
7) Mențiune – Kelsa Inna (Colegiul Tehnologic Chișinău),
8)Mențiune – Mihail Andriana (Colegiul Tehnologic Chișinău),
9) Mențiune – Colesnic Vera (Colegiul Tehnologic Chișinău),
10) Mențiune – Bușilă Alina (Colegiul Tehnologic Chișinău).

Categoria CLASA A-XI-A

🔺 ARTA PLASTICĂ:
1) Locul I – Osoianu Tatiana (Școala Arte Plastice Bălți),
2) Locul II – Darii Anastasia (Școala Arte Plastice Bălți),
3) Locul II – Vorfolomei D. (Liceul Teoretic “Mihai Grecu”),
4) Locul III – Străjescu Daniela (Școala Arte Plastice Bălți),
5) Locul III – Gonța Ecaterina (Instituția Publică Liceul Teoretic cu Profil de Arte „Mihail Berezovschi),
6) Mențiune – Mamalîga Svetlana (Liceul Teoretic “Mihai Grecu”),
7) Mențiune – Scutaru Damian (Instituția Publică Liceul Teoretic cu Profil de Arte „Mihail Berezovschi”),
8)Mențiune – Susarenco Andreea (Instituția Publică Liceul Teoretic cu Profil de Arte „Mihail Berezovschi”),
9) Mențiune – Lachi Alexandru (Școala raională de Arte Plastice, or. Șoldănești),
10) Mențiune – Tcaci Iuliana (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”).
🔺 EDUCAȚIA TEHNOLOGICĂ:
1) Locul I – Postolati Olga (Școala Arte Plastice Bălți).

Categoria CLASA A-X-A

🔺 ARTA PLASTICĂ:
1) Locul I – Xenia Covîleac (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
2) Locul II – Moscaliuc Maxim (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
3) Locul II – Semenova Daria (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
4) Locul III – Panfile Emilia-Elisabet (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
5) Locul III – Ciuhur Tatiana (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
6) Mențiune – Șaragova Valeria (Școala Arte Plastice Bălți),
7) Mențiune – Său Anna (Școala Arte Plastice Bălți),
8)Mențiune – Grigoriev Arina (LT Vasile Suhomlinschii),
9) Mențiune – Mîțablîndă Alvian (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
10) Mențiune – Cioclu Evelina (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”).
🔺 EDUCAȚIA TEHNOLOGICĂ:
1) Locul I – Cucoș Marinela (Școala Arte Plastice Bălți),
2) Locul II – Său Tatiana (Școala Arte Plastice Bălți),
3) Locul II – Ivahnenco Daria (Școala Arte Plastice Bălți).

Categoria CLASA A-IX-A

🔺 ARTA PLASTICĂ:
1) Locul I – Schiță Dana (Școala raională de Arte Plastice, or. Șoldănești),
2) Locul II – Bulgac Sofia (Școala raională de Arte Plastice, or. Șoldănești),
3) Locul II – Sîrbu Natalia (Școala Raională de Arte Plastice ”Nicolae Moisei” Telenești),
4) Locul III – Tintiuc Maria (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
5) Locul III – Lupușor Mădălina (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
6) Mențiune – Geru Ilinca (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
7) Mențiune – Șaramet Elena (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
8) Mențiune – Ciumac Carolina (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
9) Mențiune – Covaș Vladislava (Școala de Arte Plastice „Alexei Șciusev”),
10) Mențiune – Priseajniuc Ecaterina (Școala Arte Plastice Bălți).
🔺 EDUCAȚIA TEHNOLOGICĂ:
1) Locul I – Procofieva Anastasia (Școala Arte Plastice Bălți),
2) Locul II – Șeremetieva Victoria (Școala Arte Plastice Bălți),
3) Locul II – Berezova Anastasia (Școala Arte Plastice Bălți),
4) Locul III – Nedelciuc Ecaterina (Școala Arte Plastice Bălți),
5) Locul III – Boghiu Veronica (Școala Raională de Arte Plastice ”Nicolae Moisei” Telenești),
6) Mențiune – Serbușca Zlata (Școala Arte Plastice Bălți).
Sincere felicitări!

Mulțumim Petru Leca pentru poze și video.